מוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכז https://www.grarauto.co.il גרר עומר | קונה רכבים לפירוק Mon, 29 Apr 2019 12:19:37 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6 https://www.grarauto.co.il/wp-content/uploads/2018/02/cropped-עומר-ברוך--32x32.jpgמוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכזhttps://www.grarauto.co.il 32 32 מעוניינים לבצע גרירה של מלגזה? עשה ואל תעשהhttps://www.grarauto.co.il/?p=742 Tue, 24 Jul 2018 06:50:00 +0000 https://www.grarauto.co.il/?p=742מרביתנו מכירים את רכבי הגרר הרגילים שאנו רואים על הכביש מדי פעם בפעם; אלו המיועדים לגרירה ולחילוץ של כלי רכב פרטיים. אבל האם שאלתם את עצמכם מה קורה כאשר רכב כבד כמו מלגזה נתקע וצריך גרירה? הרכב הגורר עצמו מוגדר בדרך כלל כרכב כבד, אז כיצד בעצם ניתן לגרור מלגזות? מן הסתם, מלגזות לא נתקעות […]

הפוסט מעוניינים לבצע גרירה של מלגזה? עשה ואל תעשה הופיע לראשונה ב-מוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכז.

]]>
מרביתנו מכירים את רכבי הגרר הרגילים שאנו רואים על הכביש מדי פעם בפעם; אלו המיועדים לגרירה ולחילוץ של כלי רכב פרטיים. אבל האם שאלתם את עצמכם מה קורה כאשר רכב כבד כמו מלגזה נתקע וצריך גרירה?

הרכב הגורר עצמו מוגדר בדרך כלל כרכב כבד, אז כיצד בעצם ניתן לגרור מלגזות? מן הסתם, מלגזות לא נתקעות על הכביש אלא במחסנים ובמפעלים, אבל גם כאן – כמו בכל התנהלות אחרת עם מלגזות – יש כללי עשה וכללי אל תעשה. לפניכם מספר טיפים של מקצוענים בתחום המלגזות!

מעוניינים לבצע גרירה של מלגזהכאשר גוררים מלגזה חשוב לבצע זאת במהירות איטית לאורך מרחק קצר יחסית, עד שמגיעים למיקום המיועד לתיקון. אם מרחק הגרירה ארוך יחסית, עדיף להעמיס את המלגזה על גבי משאית גרירה ייעודית. כמו כן מומלץ להתייעץ עם יצרן / ספק המלגזה טרם הגרירה, מכיוון שיש דגמים מסוימים של מלגזות )forklift.co.il( הדורשים פעולות מיוחדות טרם הגרירה (כגון שחרור מעצור וכן הלאה).

גרירה לא נכונה ולא בטיחותית של מלגזה עלולה להסתיים בפציעה ואף במוות. רגע לפני, ודאו מראש שציוד הגרירה במצב תקין ואכן מסוגל לגרור את המלגזה האמורה. אם מדובר בגרירה במורד, חובה לוודא שיש ברשותכם את הציוד המתאים על מנת למנוע הידרדרות ותקלות חמורות אחרות.

הנה כמה מהכללים העיקריים שיש לוודא את קיומם לפני, במהלך ואחרי גרירה של מלגזה:

  1. ראשית כל יש לחסום / לבלום את צמיגי המלגזה. חסימת צמיגי המלגזה היא תנאי מכריע לפני תחילת כל ניסיון לגרירה, אחרת המלגזה עלולה להתגלגל בחופשיות ולגרום לנזק בגוף וברכוש.
  2. בשעת הגרירה עצמה אין להרשות לאיש לעלות על המלגזה, אלא אם מפעיל המלגזה מסוגל לשלוט על ההיגוי ועל הבלימה.
  3. יש להדק את ציוד הגרירה למלגזה כמה שניתן, כמה שיותר נמוך. בצורה כזו ניתן למנוע התהפכויות כתוצאה מהטיית מרכז הכובד של המלגזה. כמו כן ציוד הגרירה לא יכול לחרוג מזווית של 30 מעלות בניצב למישור הגרירה.
  4. לאחר שכל הסעיפים להלן הושלמו ניתן לשחרר את מעצור החניה. במקביל יש לוודא שגם דוושת המעצור משוחררת ומוט ההיגוי נמצא במצב ניוטרל.
  5. כעת ניתן להסיר את מחסומי הצמיגים בזהירות, תוך כדי שימת לב לתזוזת המלגזה. במידה שאכן המלגזה מאובטחת ולא זזה לאחר הסרת המחסומים, ניתן להתחיל בתהליך הגרירה עצמו.
  6. יש לגרור את המלגזה באיטיות, כאשר בשום פנים ואופן אין לחרוג ממהירות של 2 קמ"ש. כל ניסיון לגרור את המלגזה מהר מדי עלול לגרום לעומס יתר בציוד הגרירה, ולכן עדיף להיצמד לגרירה איטית ומתונה.

האם ניתן לגרור מלגזה באמצעות מלגזה אחרת?

מומלץ מאוד שלא לעשות זאת.

גרירת מלגזות
גרירת מלגזות מומלצת בעיקר על ידי גרר מקצועי אשר יעמיס את המלגזה בבטיחות וישנע אותה למקום היעד

ככלל יש לזכור שרוב המלגזות לא נועדו לגרירה, למשיכה ולדחיפה – אלא אך ורק להעמסה ולהורדה של סחורה. למרות זאת יש מלגזות שכן מגיעות עם ציוד מובנה לביצוע גרירה; לכן מומלץ תמיד להתייעץ עם הספק או היצרן רגע לפני שמקבלים החלטה.

גם אם למלגזה יש וו גרירה באחד מחלקיה, אין זה אומר שהוא מסוגל לעמוד בעומס הגרירה של מלגזה תקועה. בשום פנים אל תחליטו על דעת עצמכם שהמלגזה שברשותכם מיועדת גם לגרירת מלגזות. העדיפו להיצמד לציוד הגרירה הידוע והבטוח, או לחילופין קבלו עצה מקצועית מהיצרן עצמו.

הפוסט מעוניינים לבצע גרירה של מלגזה? עשה ואל תעשה הופיע לראשונה ב-מוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכז.

]]>
רכישת מצברים און ליין באמצעות האינטרנט – האם זה עדיף?https://www.grarauto.co.il/?p=714 Mon, 28 May 2018 20:17:50 +0000 https://www.grarauto.co.il/?p=714מה הסיכונים ברכישת מצברים און ליין? הסיכון העיקרי שעלול להיגרם הוא במידה והנכם מזמינים מחברה שאיננה אמינה ואיננה מוכרת. כיום ישנן דרכים רבות לסנן חברות מצברים לא מוכרות ושירותים לא אמינים, אך עם זאת קל מאוד להתחזות לחברה כלשהי, כך שתמיד תכנסו לאתרים שבמסגרת הקישור שלהם רשום Secured – HTTPS, כך תדעו שהרכישה שלכם מבוצעת […]

הפוסט רכישת מצברים און ליין באמצעות האינטרנט – האם זה עדיף? הופיע לראשונה ב-מוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכז.

]]>
מה הסיכונים ברכישת מצברים און ליין?

קניית מצברהסיכון העיקרי שעלול להיגרם הוא במידה והנכם מזמינים מחברה שאיננה אמינה ואיננה מוכרת. כיום ישנן דרכים רבות לסנן חברות מצברים לא מוכרות ושירותים לא אמינים, אך עם זאת קל מאוד להתחזות לחברה כלשהי, כך שתמיד תכנסו לאתרים שבמסגרת הקישור שלהם רשום Secured – HTTPS, כך תדעו שהרכישה שלכם מבוצעת בצורה מאובטחת ושאף אחד לא מרמה אתכם וגונב מכם כסף.
קראו מעט את תגובות שאר המשתמשים אשר רכשו את שירוי אותה חברה, ונסו לתקשר עם אותם אנשים במידה וישנה אפשרות ולוודא כי השירות אכן אמין.

מה התועלת של רכישת מצברים און ליין?

תועלת רכישת מצברים און ליין, פרט לחסיכת הזמן היא המחיר הנמוך שתשלמו. עסקים רבים מעדיפים לסחור באינטרנט מכיוון שהתשלום והרכישה מתבצעים מול הלקוח למכונה, ולא מול בעל העסק שיכול כעת להתפנות לביצוע דברים חשובים. על מנת להבטיח שהלקוחות אכן יבצעו את הרכישה, בעלי עסקים מעדיפים להשקיע זמן בבניית המודעה בצורה המושלמת ביותר, והורדת המחיר על מנת לשכנע את הלקוחות לרכוש את מוצריהם.

למה לבצע כדאי רכישה און ליין?

אורך חיי המצבר נמשך כשנתיים לכל היותר. רכישה מוקדמת באינטרנט תספק לכם את המצבר במהירות רבה, כך שתוכלו להחליפו לפני שהמצבר הנוכחי שלכם נגמר סופית ותמצאו את עצמכם ללא מצבר פעיל. בנוסף, במידה ורשת האינטרנט לא תהיה זמינה בעת התקלה, תצטרכו לקרוא לגרר על מנת לפנות את הרכב ולהחליף את המצבר ברכב. קריאת גרר ושירותי החלפת מצברים עולים הרבה יותר לעומת החלפה וקניית מצבר בלבד. כיום, גרירה יכולה לעלות כ-700 שקל.

למה עדיף לחקור און ליין?

בנוסף לכך שניתן לבצע רכישת מצברים און ליין, תוכלו לשוטט און ליין ולגלות כיצד אפשר להחליף בכוחות עצמכם מצבר, כיצד לבצע טעינה, כיצד לבצע אחזקת מצבר ועוד.
לאחר רכישת המצברים, שמרו על אורך חיי המצבר שלכם על ידי סקירה מהירה און ליין לשיטות כמו הוספת מים מזוקקים למצבר, בדיקת רמת האלקטרוליט בתוך המצבר, ביצוע תהליך הנקרא "גירוז".

רכישת המצבר המתאים

רכישת המצבר המתאים לרכב הינו פרט חשוב מכיוון שלא כל מצבר עלול להתאים לרכב שלכם. בעלי רכבים רבים מבצעים רכישה שגויה של מצבר שלא מתאים להם, ובכך הורסים חלקים נוספים ברכב כמו מנוע, מיכל מי הקירור ועוד. על מנת למצוא את המצבר המתאים לכם, חפשו באינטרנט את סוג המצבר המתאים לרכב שלכם, לרוב רכבים פרטיים מכילים מצברים בעלי 12 וולט, ואילו משאיות מכילות 24 וולט, וישנם אפילו כלי רכב עם 36 וולט. הנקודה היא שעוצמת המצבר הינה תלויה בסוג המנוע, לאו דווקא מצבר בעל עוצמה גבוה הוא שמתאים לכם.

טיפ נוסף אחרון על מנת לשמור על חיי המצבר בצורה הטובה ביותר, המנעו מהנעה והדממה חוזרות שלא לצורך. כל הנעה לוקחת עוצמה רבה לביצוע פעולה זו, והיא פוגעת באיכות הרכיבים הפנימיים של המצבר.

המלצת השבוע: קניית מצבר דרך מאור מצברים – דף פייסבוק

הפוסט רכישת מצברים און ליין באמצעות האינטרנט – האם זה עדיף? הופיע לראשונה ב-מוקד גרירה | גרר 24 שעות במרכז.

]]>